خدمات ویژه اینترنت برج ها و مجتمع ها

خدمات ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها

اختصاص خدمات ویژه به برج‌ها و مجتمع‌ها افزون بر ایجاد امکانی برای دسترسی سریع و با کیفیت به خدمات اینترنت، ساکنان این برج-‌ها و مجتمع‌¬ها را از انتظار کشیدن برای دست‌یابی به خدمات و درگیر شدن با ضوابط اداری مراکز مخابراتی بی‌نیاز می‌کند.

خدمات ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها

سحرنت، به‌عنوان بزرگ¬‌ترین مجموعه ارایه¬‌دهنده سرویس اینترنت پرسرعت در سراسر ایران، با بهره¬‌گیری از سرویس¬‌های ویژه، در اختیار داشتن کادر فنی مجرب و به روزترین تجهیزات و فناوری‌ها، پشتیبانی موثر و همیشگی از خدمات ارایه شده و سال‌ها تجربه در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت به ده¬‌ها هزار کاربر خانگی و سازمان¬‌ها و شرکت¬‌های مختلف، برای توسعه¬‌ی دامنه‌¬ی ارایه خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 و خدمات تکمیلی آن، ارایه خدمات ویژه برج‌¬ها و مجتمع¬‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت هم‌اکنون نیز راه¬‌اندازی موفق سرویس برای بسیاری از مجتمع¬‌های مسکونی، تجاری و اداری را در کارنامه خود دارد.
در بسیاری از برج‌¬ها و مجتع¬‌های مسکونی، تجاری و اداری به دلیل وجود ساختار فیبر نوری خطوط تلفن، امکان دریافت سرویس اینترنت پرسرعت از طریق روش‌¬های معمول وجود ندارد. حتا در مواردی که زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارایه خدمات به مشتریان وجود داشته باشد، به‌دلیل محدودیت فضای اختصاصی مراکز مخابراتی برای نصب تجهیزات مورد نیاز ارایه سرویس، ممکن است پس از مدتی برای اختصاص سرویس به متقاضیان با کمبود پورت مخابراتی خالی در مراکز روبه‌رو ‌شویم و در نتیجه امکان ارایه سرویس ADSL به کاربران جدید وجود نخواهد داشت. یکی از راهکارهای جای‌گزین در برج‌ها و مجتمع‌های تجاری، اداری و مسکونی ارایه خدمات اختصاصی و ویژه به این مجتمع‌هاست.
در این شرایط برای ارایه خدمات به ساکنان این برج‌ها و مجتمع‌ها، تجهیزات مورد نیاز برای ارایه سرویس در داخل مجتمع یا برج نصب می‌شود. برای دست‌یابی به این منظور، ابتدا مجتمع مورد نظر از طریق ارتباط نقطه به نقطه با سرعت بالا به شرکت سرویس دهنده متصل می‌شود. برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج CPE لازم است که دو مرکز ارایه‌دهنده و گیرنده خدمات دارای خط دید مستقیم نسبت به یک‌دیگر باشند. از این رو بخش فنی سحرنت برای بررسی امکان دید مستقیم مجتمع متقاضی با یکی از سایت‌های این شرکت در سطح شهر، کارشناسان خود را به محل مورد نظر می‌فرستد.
پس از انجام امکان‌سنجی و نصب تجهیزات مورد نظر در محل مجتمع متقاضی، امکان اتصال پرسرعت مشترک به یکی از سایت‌های سحرنت فراهم می‌شود. سپس با ایجاد فضایی مشابه یک مرکز مخابراتی در داخل مجتمع پهنای باند دریافت شده، از طریق خط تلفن به هر یک از واحدهای متقاضی خدمات اختصاص داده می‌شود.

VDSL

یکی از مهم‌ترین خدمات قابل ارایه در برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی خدمات (VDSL (Very high bit-rate DSL است. شرکت سحرنت برای نخستین بار در کشور این خدمات را که از آن به عنوان انقلابی در ارایه خدمات اینترنت یاد می‌شود، با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری‌ها در اختیار ساکنان برج‌ها و مجتمع‌ها قرار می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی این خدمات، پهنای باند بسیار بیش‌تر نسبت به خدمات +ADSL2 است. در این روش مشتریان می‌توانند از سرویس‌ با سرعت‌ بالا همچون ۱۰۰Mbps بهره‌مند شوند. برای آشنایی با این فناوری مطالعه نوشتار زیر را به شما توصیه می‌کنیم:
خدمات VDSL) Very high bit-rate Digital Subscriber Line) روشی نوین در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت است که سرعت ارایه خدمات بر بستر DSL را تا چندین برابر افزایش می‌دهد. در این روش، سرعت دانلود و آپلود اطلاعات تا بیش از ۱۰ برابر روش ADSL قابل افزایش است. با توجه به نزدیک بودن فاصله میان مرکز ارایه کننده و مشترک گیرنده این خدمات در برج‌ها و مجتمع‌ها، امکان ارایه این سرویس با کیفیتی ثابت برای مشتریان فراهم می‌شود.
این خدمات در هر مجتمع ابتدا از طریق یک DSLAM دریافت و سپس از طریق خطوط تلفن میان کاربران تقسیم می‌شود. پس از آن هر مشترک با نصب یک مودم VDSL در محل خود می‌تواند از پهنای باند اختصاص داده شده بهره‌مند شود. پهنای باند بسیار بالا، نوسان اندک و کیفیت ثابت، از مهم‌ترین ویژگی‌های این روش به شمار می‌آید.
گفتنی‌ست در روش +ADSL2 سیگنال‌هایی با بسامد میان ۰.۱۴ تا ۲.۲ مگاهرتز و در روش VDSL سیگنال‌هایی با بسامد ۲.۲ تا ۱۲ مگاهرتز در سیم مسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این بازه گسترده، تامین کیفیت بالاتر و پهنای باند بیش‌تر در این روش را تضمین می‌سازد.

مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها

در صورت استفاده از خدمات ویژه سحرنت در برج‌ها و مجتمع‌ها می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:
• وابسته نبودن امکان ارایه سرویس به وجود امکانات در مراکز مخابراتی
• امکان ارایه سرویس حتی در صورت وجود فیبر نوری بودن خطوط تلفن
• راه¬‌اندازی سرویس در کم¬‌ترین زمان ممکن به‌دلیل حذف MDF مراکز مخابراتی منطقه و راه¬‌اندازی خطوط از داخل MDF ساختمان
• کوتاه شدن مسیر ارایه خدمات به متقاضیان به‌دلیل حذف مراحل مرتبط با مرکز مخابراتی (از قبیل رانژه شدن خط و …)
• راه‌اندازی سرویس بدون طی‌کردن مراحل اداری مورد نیاز مراکز مخابراتی (همچون ارسال مدارک و اطلاعات مربوط به مالک خط تلفن و …)
• بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی ویژه برای ساکنین برج‌¬ها و مجتمع¬‌ها
• بهره‌مندی از امتیازات مشتریان خاص برای رسیدگی به مشکلات احتمالی
• اختصاص تجهیزات ویژه برای هر مجتمع
• دست‌یابی به کیفیت بی‌نظیر خدمات به‌دلیل کوتاه شدن مسیرهای ارتباطی
• پشتیبانی تلفنی و حضوری در هر ساعت از شبانه‌روز و در تمامی روزهای سال
tour-۳۲
pages-23-central-internet1
vectus-wireless-internet-broadband

سرویس های مبتنی بر اینترنت و شبکه

سرویس های جدید اینترنت، با تکنولوژی روز دنیا که تمام نیازهای کاربران را برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت فراهم نموده­ است.